Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2017-04-11 15:08:01
Autor zdjęcia/źródło: pressfoto / Freepik
Twój maluszek jeszcze nie poci się prawidłowo? Twoje starsze dziecko w ciepłe miesiące szaleje na podwórku i wzmaga się jego pragnienie? Na szczęście natura dała rodzicom wodę, dzięki której możemy wspierać rozwój naszego dziecka. Żyjemy jednak w dużych i mniejszych miejscowościach, gdzie woda nie zawsze jest najzdrowsza, a właśnie kluczowe jest to, by podawać dziecku wodę bogatą w potrzebne mu składniki. Jak wiadomo woda jest niezbędnym składnikiem diety zarówno małych, jak i dużych. Organizm przyswaja ją najlepiej w postaci płynów. Sama woda nie zawiera zbędnych kalorii i najlepiej gasi pragnienie. Zapotrzebowanie dzieci na wodę zależy od wielu czynników: wiek, masa ciała, aktywność etc. Warto wiedzieć, że lekarze zalecają dopajanie dzieci już od 6-go miesiąca życia.
Pamiętaj, że Twoje dziecko zaczyna przygodę ze światem smaków. Im szybciej wyrobisz w nim nawyk picia zwykłej wody, tym lepiej. Nie sięgaj więc po słodzone płyny, które są bardzo niezdrowe. Najlepsza dla dziecka jest woda bez żadnych dodatków, niesłodzona ani glukozą, ani cukrem. Nie musisz też wydawać majątku na wodę butelkowaną. Najlepiej zainwestować w dzbanek filtrujący lub filtr do kranu, który ułatwi życie całej rodzinie i pozwoli na oszczędności. Wybór jest przeogromny. Warto jednak zauważyć, że np. Aquaphor jeden z większych producentów zarówno dzbanków, jak i filtrów do przemysłu otrzymał na swoje dzbanki atest od Instytutu Matki i Dziecka dla dzieci powyżej 1-go roku życia, po przegotowaniu wody. Takiemu producentowi nie wahaj się zaufać. Jeśli Twoja pociecha lub inni domownicy domagają się innych smaków, do takiego dzbanka spokojnie możesz dodać miętę, owoce i cytrusy, dzięki którym woda będzie za każdym razem smakować inaczej, a co najważniejsze będzie zdrowa.
- Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka przyznana dzbankom filtrującym z wkładem AQUAPHOR Maxfor, a więc modele AQUAPHOR Amethyst, Agat, Time, czy Orion dla dzieci powyżej 1-go roku życia, po przegotowaniu wody, potwierdza najwyższą jakość dzbanków filtrujących Aquaphor, która już wcześniej została potwierdzona wieloma innymi atestami i certyfikatami. Nasze produkty nieustannie poddawane są rozmaitym testom konsumenckim oraz badaniom jakości w niezależnych laboratoriach w różnych krajach, gdzie praktycznie zawsze wygrywają z produktami konkurencji. Dzbanki są wykonane z bezpiecznych materiałów, nie zawierają bisfenolu A. Wkłady filtrujące posiadają najwyższe parametry oczyszczania wody. Zawdzięczamy to głównie opatentowanemu przez Aquaphor włóknu Aqualen, które zapewnia absolutnie najwyższą jakość filtracji i lepiej niż inne filtry na rynku usuwa nawet do 100% metali ciężkich. Pamiętajmy, że przegotowanie wody nie wystarcza, by móc pić naprawdę czystą i bezpieczną wodę oraz przygotowywać zdrowe posiłki dla naszych dzieci. Przegotowując wodę, pozbawiamy ją niektórych bakterii. Jednak chlor po przegotowaniu tworzy bardziej toksyczne związki - chloroform. Ponadto, przegotowanie wody nie usuwa metali ciężkich. Dlatego tak ważne jest, by wodę przegotowywać po jej przefiltrowaniu. - mówi Marzena Lewandowska, Dyrektor Marketingu i PR w Aquaphor Poland Sp. z o.o.
Niemowlak do pół roku potrzebuje ok. 750 ml wody dziennie. Dziecko do pierwszych urodzin powinno dostawać już ok. 800 ml wody dziennie. Jak wiadomo z wiekiem zapotrzebowanie wzrasta. Dla maluchów do trzeciego roku życia dzienna ilość wody wynosi 1300 ml. Starszaki między 4-6 r.ż. potrzebują już 1700 ml, a uczniaki w wieku od 7 do 9 lat 2000 ml. U dzieci powyżej 10-go roku życia ilość spożywanej wody zależy także od płci, wagi oraz ilości aktywności fizycznej jaką podejmują.
Wiele rzeczy w naszym życiu opiera się na przyzwyczajeniu. Zwykle wybieramy takie rozwiązania, które są dla nas najprostsze i najwygodniejsze. Przyznam się szczerze, że przez długie lata kupowałam hektolitry wody butelkowanej, ale mój portfel niezbyt dobrze na tym wyszedł, a wystarczy woda z kranu i dobry filtr. Wraz z powiększeniem się rodziny przetestowałam dzbanek filtrujący. Jeśli tylko spróbujecie tej metody, bardzo łatwo do niej przywyknąć. Jakie są zalety? Po pierwsze grubszy portfel, po drugie bezpieczna jakość wody, po trzecie mniejsze problemy z noszeniem ciężkich zakupów z butelkami wody. Z filtru kranowego, czy dzbanka może skorzystać cała rodzina. Takiej wody można używać zarówno do picia, jak i do robienia np. zup dzięki czemu warzywa mają o wiele lepszy kolor oraz smak i łatwiej się gotują. Wybierając odpowiedni dzbanek warto przede wszystkim sprawdzić, czy posiada on włókno aqualen, które skuteczniej i szybciej niż filtr nie zawierający ich oczyszcza wodę. Następnie dobrze jest zwrócić uwagę na pojemność dzbanka zgodną z zapotrzebowaniem Twojej rodziny oraz oczywiście kształt i wygląd, ponieważ dzbanek może być ciekawym elementem wystroju kuchni.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.